Szkolenie pracownikow poza godzinami pracy

Mianem dress code cechuje się sposób, w jaki należy zrobić stylizację na dane spotkanie czyli do konkretnego charakteru pracy. Jeśli idzie o spotkania, sprawa wygląda dość prosto. Na dobrze zrobionych zaproszeniach zawsze winna stanowić podana informacja, jakiego ubioru oczekuje się od gości. W dobrym guście oraz oznaką szacunku do gospodarza jest pogodzenie się do określonego dress code'u, dlatego, jeśli na zaproszeniu mamy zaznaczone, że dla przykładu dress code to total black, bardzo źle traktowanym będzie, jeśli dominująca część swej garderoby będzie w kolorze innym niż czarny. Jeśli choć na zaproszeniu nie jesteśmy stałe, w jaki forma gospodarz chce, abyśmy się ubrali, zawsze daleko jest zrobić strój czysty i estetyczny.

Nie przeciwnie jest, jeśli należy o dress code tłumaczeń ustnych. Ogólnie uznaje się, iż osoba poruszająca się tłumaczeniami ustnymi symultanicznymi bądź te konsekutywnymi, powinna stawiać się swoim strojem do ogólnie przyjętych zasad w książki biurowej. Świadczy to, że nie tylko swoim stanowiskiem i rodzajem bycia, lecz także strojem powinna okazywać klientom szacunek. W istocie ubioru mężczyzn, kwestia jest dość prosta. Dress code tłumaczeń ustnych istnieje zatem garnitur, najlepiej ciemny, ciemne buty i koszula, najlepiej biała, jednak dobrze widziana jest również niebieska i jasnoróżowa, koniecznie z dużym rękawem. Do tego odpowiadający krawat. Sprawa garderoby kobiet jest mało bardziej delikatna, ale z pozostałej strony kobiety w niektórym sensie potrafią sobie na morze pozwolić. Należy a przede wszystkim mieć o tym, że nasz czyń nie powinien stanowić wyzywający. Dlatego kobiety pracujące jako tłumacze, powinny wyposażyć swoją garderobę w następujące elementy:

Spódnica – najlepiej granatowa lub czarna, na może w stonowanych kolorach oraz długością minimalnie kilka centymetrów nad kolano, Marynarka – powinna wybrać do spódnicy/spodni które założymy, jednak przede wszystkim chodzi zwrócić opinię na to, albo jest doskonale dobrana. Nie umie być ani za szeroka ani za niewielka. Są tak zwane marynarki over size, jednak pamiętajmy, że jest odpowiedź pomiędzy marynarką over size a marynarką o kilka rozmiarów za wysoką, Koszula – tak jedno gdy w wypadku koszuli męskiej, najlepiej biała, niebieska lub jasnoróżowa, Spodnie – w ostatnim zawodzie, tak jedno gdy w każdej kolejnej rzeczy biurowej, osoby mogą należeć w spodniach, aczkolwiek powinny to stanowić spodnie o kroju garniturowym, Szpilki – nie są niezbędne, jednak dodają elegancji. Oczywiście, jeżeli nie są zbyt wysokie - optymalna wysokość to prawie 7 cm.