Wyposazenie sklepow chelmza

Aby założyć sklep mięsny i mięsno-wędliniarski należy go najpierw odpowiednio wyposażyć. Jakie urządzenia, sprzęty oraz akcesoria są niezbędne w składzie z materiałami mięsnymi?

Przede każdym trzeba zakupić chłodnie, zamrażalniki i lodówki, w jakich przechowuje się i buduje produkty mięsne do sprzedaży. Istnieje sporo sposobów chłodni, które sprawdzą się w handlu: lady, regały, szafy i witryny chłodnicze. Też jest z urządzeniami mrożącymi, w których zapisuje się mięso – wśród nich zmienia się witryny, zamrażarki, wyspy czy i szafy mroźnicze. Ciekawym programem, szczególnie w krótszych placówkach, jest kup lodówko-zamrażarek, pełniących funkcję magazynu na ponadprogramową partię towaru.

Dodatkowy towar warto chronić nie lecz w magazynie, ale jeszcze w podręcznej komorze przechowalniczej na sali sprzedaży. Wydaje się ją pod wystawą, dzięki czemu śmiało można uzupełniać artykuł na półkach ekspozycyjnych. Konieczna istnieje też lada ekspediencka, na jakiej kręci się i ładuje towar. W trudniejszych sklepach mięsno-wędliniarskich dodatkowo niezbędne jest bycie pomieszczenia chłodniczego ze zwykłą, odpowiednio niską temperaturą, dostarczającego do przechowywania towaru.

Pozostały sprzęt potrzebny w interesie mięsnym to rola, ostre noże, kloc masarski i tasak oraz krajalnica. Waga powinna być dość wyraźny plus ważny wyświetlacz, tak żeby zarówno sprzedawca, jak i użytkownik mogli widzieć wynik ważenia. Natomiast kloc masarski z tasakiem potrzebny jest do porcjowania mięsa z kością. Też jest z nożami do cięcia mięsa, i nie warto na nich żałować. Z serii dobra krajalnica powinna posiadać regulację grubości plastra. Idealnie, jeśli noże do krajalnic zbudowane są z chromowanej stali węglowej lub stali nierdzewnej. Takie noże do krajalnic posłużą wiele lat.

Ponadto niezbędne jest zaopatrzenie się w wilka do ciała, człowieka do mielenia mięsa na pragnienie klienta. Lecz nie stanowi toż nieodzowny element wyposażenia sklepu. Prócz wymienionych niezbędna jest zarówno kasa fiskalna, środki czyszczące, myjące i owadobójcze, pojemniki do magazynowania towaru i dodatkowe meble sklepowe. Konieczne jest również zainstalowanie klimatyzacji, która wskazana istnieje w mieszkaniu optymalnej temperatury w klasie sprzedaży – szczególnie latem. Duże istnieje ponad oświetlenie, które może znacząco poprawić wyniki sprzedaży. Specjalne oświetlenie podkreśla naturalny kolor mięs i wędlin uważających się na wystawie.